Wdrożenia PPK dla firm zatrudniających powyżej 20 i 50 pracowników do 27 października 2020 r.

Wdrożenia PPK dla firm zatrudniających powyżej 20 i 50 pracowników do 27 października 2020 r.

W związku z sytuacja pandemii termin wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych dla firm zatrudniających ponad 50 pracowników termin zawarcia umowy PPK został przedłużony i zrównany z firmami z trzeciego etapu wdrożenia , czyli firmami zatrudniającymi od 20 do 50 pracowników.

Ta sytuacja może spowodować na jesieni kolejki do instytucji oferujących zarządzanie PPK.

W pierwszym etapie w ubiegłym roku, w analogicznej sytuacji kalendarzowej  było niespełna 4000 firm zatrudniających ponad 250 pracowników.

Już wówczas 20 dopuszczonych podmiotów do zarządzania PPK z trudem zapewniło odpowiednie wsparcie wdrożeniowe dla firm.

W kolejnym drugim etapie planowanym na wiosnę 2020 r. dla firm zatrudniających 50-100 pracowników, do wdrożenia było ponad 17 000 firm.

Sytuacja pandemiczna spowodowała przesunięcie terminu wdrożenia do 27 października 2020 roku, co oznacza że w stawce wdrożeniowej będzie dodatkowe 61 000 firm zatrudniających od 20 do 50 pracowników.

Jak łatwo policzyć obecnie do 27 października ponad 80 tys. firm musi zawrzeć umowę o zarządzanie PPK. Następnie do 10 listopada mieć przygotowaną listę Uczestników programu gotową do zawarcia umów o prowadzenie PPK w ich imieniu.

Nowość dla pracodawców i konieczność nowych procedur

Wdrożenie PPK wymaga od pracodawców, często od działów kadrowo-płacowych zaangażowania czasowego oraz przejście stosownych szkoleń z obsługą programu.

Z uwagi na kumulację dwóch etapów, może zabraknąć czasu doradcom PPK do sprawnego zapewnienia wsparcia wdrożeniowego.

Właśnie dlatego zalecamy jak najszybsze rozpoczęcie wyboru instytucji PPK oraz rozpoczęcie wdrożenia.

Od sierpnia2020 roku  przeprowadzamy w tym celu kompleksowe szkolenia PPK z prezentacją wiodących instytucji PPK. – mówi Łukasz Cieniak, Ekspert ds. PPK.

Dzięki przeglądowi popularnych ofert instytucji zarządczych Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, Klient będzie miał komfort wyboru i to już po jednym spotkaniu. Więcej informacji oraz terminy szkoleń znajda Państwo na stroni SzkoleniaPPK.pl. Serdecznie zapraszam – Łukasz Cieniak