O Nas

O Nas

Nasz zespół stanowią osoby o wysokich kompetencjach w zakresie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

PPK to nowy obowiązek i potężny zakres wdrożeniowy dla wszystkich podmiotów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy nasz ekspercki zespół, aby wesprzeć Państwa w procesie wdrożenia PPK w firmie.

Reprezentujemy oficjalnych Partnerów PPK, z którymi będę mogli Państwo zawrzeć umowy na obsługę programu składkowego.

To właśnie dzięki tej współpracy nasze wsparcie możemy zaproponować bez dodatkowych kosztów dla firm. Rekomendujemy niezawodne i bezpieczne rozwiązania naszych Partnerów!

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Dlaczego warto wybrać nasze wsparcie?


BRAK OPŁAT

Dzięki współpracy z oficjalnymi Partnerami PPK – nie pobieramy opłat. Całkowite wsparcie otrzymają Państwo od nas bez dodatkowych kosztów.

DOŚWIADCZENIE

Nasz zespół zapewni Państwu wsparcie na każdym etapie, dzięki czemu będą mieli Państwo komfort przy realizacji wdrożenia PPK.

BEZPIECZEŃSTWO

Rekomendujemy tylko sprawdzone rozwiązania i systemy. Dobierzemy optymalne narzędzia dla wygody firmy oraz pracowników.

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów PPK. Rezerwuj udział w szkoleniu w Warszawie.

Rezerwuj Szkolenie

Najczęściej Zadawane Pytania

Pytanie: Od kiedy mogę przystąpić do PPK?

Do PPK może Cię zapisać tylko Twój pracodawca. Przepisy przewidują stopniowe (co 6 miesięcy) włączanie kolejnych grup podmiotów zatrudniających do PPK. Od 1 lipca 2019 r. do 1 stycznia 2021 r. do utworzenia PPK zobowiązane będą kolejne grupy przedsiębiorstw – od największych po najmniejsze. Etapy wprowadzania przepisów w życie: od 1 lipca 2019 r. – podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób (według stanu na 31 grudnia 2018 r.); od 1 stycznia 2020 r. – podmioty zatrudniające co najmniej 50 osób (według stanu na 30 czerwca 2019 r.); od 1 lipca 2020 r. – podmioty zatrudniające co najmniej 20 osób (według stanu na 31 grudnia 2019 r.); od 1 stycznia 2021 r. – pozostałe podmioty zatrudniające i jednostki sektora finansów publicznych. Uwaga! Jeśli dany podmiot zatrudniający należy do jednej grupy kapitałowej, to może on przystąpić do PPK w terminie, który obowiązuje największy podmiot z grupy (czyli z największą liczbą osób zatrudnionych).

Pytanie: Jak działają PPK?

Pracodawca, w porozumieniu z zakładową organizacją związkową działająca u niego (a w razie jej braku z reprezentacją osób zatrudnionych wyłonioną w trybie u niego przyjętym), wybierze instytucję finansową, w której utworzy prywatne rachunki PPK dla pracowników. Rachunki będą zasilane comiesięcznymi wpłatami pracownika i pracodawcy oraz wpłatą powitalną i dopłatami rocznymi od państwa. Wpłaty pracownika oraz pracodawcy będą naliczane procentowo od wysokości wynagrodzenia brutto. Państwo z kolei będzie przekazywać ustalone kwoty – niezależne od dochodów pracownika. Gromadzone na rachunkach środki będą inwestowane w fundusze z uwzględnieniem wieku danego uczestnika PPK – tzw. fundusze zdefiniowanej daty.

Pytanie: Jak przebiega proces wdrożenia PPK?

Przedsiębiorstwa, w zależności od ilości zatrudnienia mają obowiązkowe terminy na wybranie Partnera PPK spośród oficjalnych towarzystw inwestycyjnych.  Następnie należy zintegrować systemy kadrowo-płacowe z wybranym systemem Partnera.